آبنوس

آبنوس یا اِبُنی (ebony) نوعی سخت چوب تیره رنگ یا سیاه و مقاوم با چگالی نسبتاً بالاست که معمولاً به چندگونه مختلف درسرده خرمالو اطلاق می‌شود.

چگالی آبنوس به اندازه‌ای است که در آب فرو می‌رود
چوب آبنوس دارای بافت ریز و ظریفی است و در هنگام جلا بسیار هموار و صاف می‌شود که این مسئله آن را به یک چوب زینتی ارزشمند تبدیل کرده است. این مطلب برگرفته از ویکی پدیا است.
چوب آبنوس یکی از با کیفیت‌ترین چوب‌های جنگلی می‌باشد که فقط در جنگل‌های خاصی با اقلیم آب و هوایی خاصی رشد می‌کنند.
کارشناسان مرکز سازه‌های چوبی گردو، چوب آبنوس را به عنوان یکی از مواد اولیه مناسب جهت بهترین پرداخت و ابزارکاری می‌شناسند که در ساخت لوازم چوبی تزئینی بسیار زیبا و گرانبها کاربرد ویژه‌ای را داراست.
به دلیل تراکم بالای بافت چوب وچگالی زیاد آن از ویژگی فرو رفتن چوب آبنوس در زیر آب استفاده نمود سازه‌های زیبای چوبی داخل آکواریوم را به صورت تزئینی مورد استفاده قرار می‌دهند. البته لازم به ذکر است که جهت سلامتی ماهی شما و حفظ حیاتشان بایستی مطمئن گردند تا هیچگونه صمغ سمی‌ای روی سازه باقی نماند.
چوب آبنوس به دلیل طبع گرم و خشک خواص دارویی بی‌شماری دارد. از آن جمله مواردی چون بند آمدن خون بینی، رفع شب کوری و حفظ سلامت چشم، از بین برنده خنازیر، شستشوی زخم، از بین برنده سنگ کلیه و مثانه، درمان آفت لثه، درمان گلو درد و ... اشاره نمود.

برچسب ها: دکوراسیون

مطالب ما در اینستاگرام